2024. május 05. | Györgyi

Élményóra

Létrehozva: 2022. december 19.

pályázat

Iskolánk az ősszel sikeresen pályázott a Humusz Szövetség, Komposztálással a jövőért! című pályázatára. A projektben egy újrahasznosítható műanyagból készült komposztkeretet és egy élményórát nyert az iskola.
December 12-én tartotta meg Fodor Eszter és Géczy Anna elsőtől hetedik osztályos tanulóknak a foglalkozást, melyen 15 osztályból 30 ökofelelős vett részt. A gyerekek egy izgalmas, élő társasjátékot játszhattak, melyben saját kertet terveztek, kvízkérdésekre válaszoltak és kihívásoknak feleltek meg. Az élményóra végén megismerkedhettek a komposztban tevékenykedő élőlények plüssfiguráival. A téli időjárásra való tekintettel, csak tavasszal fogjuk felállítani a komposztkeretet az iskola zöld udvarán.
Sok dicséretet kaptak tanulóink az órán, melyen lelkesen és aktívan dolgoztak. A diákok visszajelzése szerint tartalmas, élménydús volt a foglalkozás. Ez a program is felhívta a diákjaink figyelmét a környezettudatosságra és fenntarthatóságra. Köszönjük a lehetőséget a Humusz Szövetségnek és előadóiknak!