2024. május 04. | Mónika
-3° calendar-image

Művészeti nevelés

Létrehozva: 2016. február 27.

Iskolánkban kiemelt szerepet kap a művészeti nevelés, az ének-zene, a képzőművészet, a tánc.


A művészetek legteljesebb személyiségfejlesztő ereje vitathatatlan. A művészeti tárgyak sajátos feladatot vállalnak a gyermekek személyiségének minden oldalú, harmonikus fejlesztésében.

 

Az ének-zenét emelt óraszámban tanuló gyerekek gazdagabb ismeretanyagra tehetnek szert. Az  emelt óraszámban oktatjuk. Erre a tagozatra minden évben márciusban jelentkezhetnek a leendő 1. osztályosok. A tagozatra való felvételnél a szaktanárok meghallgatják a jelentkezőket. A meghallgatáson a ritmusérzéket és a gyermekek énekhangját mérik fel.

A gyerekek hangszeres oktatását a zeneiskola biztosítja, de a szolfézs ismereteket iskolánkban is elsajátíthatják. Évek óta a kamarazenekarban muzsikálhatnak a hangszeren nem tanuló gyerekek is. Megyei szintű népdaléneklési versenyeken vettek részt tanulóink és sorozatban dobogós helyen végeztek. Iskolánkban külföldi vendégek is megfordultak tapasztalatcsere céljából (angolok, németek, franciák).

A tagozatos tanulókból két énekkarunk van, a kicsinyek kórusa és a nagykórus. A színvonalas énekkari munkát bizonyítja, hogy az Éneklő Ifjúság hangversenyein kórusaink arany ill. ezüst minősítést kaptak. Az ÉV KÓRUSA címet is megkapta a nagykórus 2 alkalommal, a kicsinyek kórusa 1 alkalommal.

 

A gyermekek esztétikai érzékének fejlesztésére szolgál a vizuális kultúra, amelynek keretében megismerkednek művészi alkotásokkal, a lakberendezés és a virágrendezés alapjaival. A szövés, korongozás, bőrözés alapjainak, a tűzzománcozás technikájának elsajátítására szakköri foglalkozásokon van lehetőség.

Jó rajzkészségű gyermekeink városi, területi, országos pályázatokon kimagasló eredményeket értek el. Országos első, második, harmadik helyezések, külföldi utak, Pentel nemzetközi rajzpályázaton arany, ezüst fokozatot értek el tanulóink.

 

A néptánc oktatása 1-6. osztályig tanóra keretében történik; a tehetséges, érdeklődő tanulók fakultációs és szakköri foglalkozásokon mélyíthetik el néptáncos tudásukat. Néptáncosaink városi és megyei versenyeken, bemutatókon szép sikereket arattak.

 

A művészeti nevelés során olyan szokásokat, magatartási attitűdöket szeretnénk kialakítani, melyek nem szakadnak meg a tanulmányok befejezésével (vagy iskolaváltásoknál), hanem felnőtt korban is biztosítják az érdeklődésnek megfelelő kulturális nyitottságot. Az életre szóló élmény megszerzése a feladatunk, ami motiváló hatású az ember élete végéig, és szellemi táplálékként viszik magukkal tanítványaink.

< Vissza