2024. május 09. | Gergely

Házirend

Létrehozva: 2016. február 27.

1. Bevezető rendelkezések

• Kiterjed az intézmény minden területére, az intézményen kívüli iskolai programokra.
    • Az intézmény vezetője által előterjesztett Házirendet a nevelőtestület elfogadta, a Diákönkormányzat és a szülői szervezet véleményezési jogát gyakorolta.
    • A házirend rögzíti a tanulói jogok és kötelezettségek gyakorlásának és végrehajtásának módját.
    • Biztosítja az intézmény közösségi életének szervezését, a pedagógiai programban foglaltak megvalósítását és az értékek közvetítését.
    • Megfogalmazza a működőképesség feltételeit, annak érdekében, hogy a tanulók jól érezzék magukat, képességeiknek, érdeklődésüknek, adottságaiknak megfelelően tanulhassanak és tanuljanak, korszerű oktatásban részesüljenek.
    • Tartalmaz olyan jogszabályokat is, amelyek az iskolai hagyományok őrzését is szolgálják és ezáltal a tanuló szellemi és lelki gyarapodását is segítik.
    • Elősegíti iskolánk nevelő-oktató feladatainak ellátását, ezért betartása kötelező az iskolai közösség számára.
    • Mindenki által jól olvasható helyen, az iskolai hirdetőn található meg.

A teljes Házirend Letölthető dokumentum