2024. március 19. | József
Közeleg az adóbevallások ideje
Felújítási munkálatok
valaszd-a-tinodit-2024-ben-is-
VÁLASZD A TINÓDIT 2024-BEN IS!
Információk leendő elsősöknek
advent-1729
4. gyertya
advent-1727
3. gyertya
advent-2-gyertya
2. gyertya

Az Egri Tankerület Kiváló Pedagógusa

Létrehozva: 2017. június 28.

Balogh Éva, iskolánk tanára

2017. június 6-án az Egri Tankerületi Központ által rendezett pedagógus napi ünnepségen iskolánk nyugdíjba vonuló tanára, gyermekvédelmi felelőse az Egri Tankerület Kiváló Pedagógusa kitüntetésben részesült.

Balogh Éva tanárnő 1976-ban kezdett dolgozni Egercsehiben. 1984-ben került be az egri 9. Sz. Általános Iskolába, a Tinódi jogelődjébe, ami mai napig a munkahelye volt. Rögtön osztályfőnök lett, magyart és éneket egyaránt tanított, és kórusvezető lett. Folyamatosan képezte magát.

1994-től több éven keresztül volt az Eszterházy Károly Főiskola Magyar Tanszékének felsőoktatási szakvezetője. Minden év nyári szünetében rendszeresen vitte a gyerekeket nyári táborokba, amely remek lehetőséget biztosított a gyerekek mélyebb megismerésére. Osztályfőnökként mindig fontosnak tartotta, hogy a gyerek-szülő-pedagógus hármas érdekeltségi egysége megvalósuljon.

2003-ban az Eszterházy Károly Tanárképző Főiskolán Család-, gyermek- és ifjúságvédelem pedagógiája nevű szakképzettséget szerzett. Az adott szakterülethez kapcsolódva eleget tehetett a pedagógus-szakvizsga követelményeinek is. 1987-2016 között látta el a pályaválasztási ismeretek oktatását, tájékoztatását a tanulók és a szülők megelégedésére. 2000-től az iskola gyermekvédelmi felelőseként dolgozott.

Éveken keresztül vett részt tanítványaival a Kutató Gyerekek Tudományos Konferenciáján, ahol 2008-ban országos 1. helyezést értek el tanítványai. Több tanítványa ért el sikereket a helyi önkormányzati és országos nyelvészeti, irodalmi, művészeti versenyeken. Ezeket Eger Megyei Jogú Város Önkormányzata „A tehetséggondozásban végzett kiemelkedő pedagógiai munkájáért" dicsérő oklevéllel ismerte el többször is, 2010-ben pedig az „Eger Kiváló Pedagógusa" kitüntetést adományozta számára.

Felelősségteljes munkavégzésével mind a szülők, mind a tanulók tiszteletét, megbecsülését egyaránt kivívta. Tantestületünk tagjai is tisztelik szakmai tudását, megbízhatóságát, emberi segítőkészségét. Nem véletlen, hogy a kollégák elismerését tükröző Tinódi-díjat 2014-ben ő nyerte el.

Már első éves főiskolásként fontosnak érezte, hogy a pedagógusok érdekeit, szakmai elismertségét képviselje. Ennek egyik útjául a Pedagógusok Szakszervezetében való munkát választotta. Negyven éve munkálkodik ezen a területen, 27 éve vezetőként is. 2013-tól a Heves megyei szervezet vezetőjeként segíti kollégái érdekvédelmi munkáját.

Az idei tanév végén 40 éves pályafutását lezárva nyugdíjba vonul, sokoldalú személyiségének pótlása komoly feladatot fog jelenteni az iskola számára. Egész életpályát átívelő, színvonalas, sokoldalú, elkötelezett, példamutató oktató-nevelő munkája alapján méltó a kitüntetésre.