2024. április 25. | Márk
Könyvtár felújítás
tudasbajnoksag-1768
Tudásbajnokság

Magyar-angol két tanítási nyelvű iskola leszünk

Létrehozva: 2017. június 29.

A programot 2018-tól vezetjük be

A két tanítási nyelvű oktatás a magyar oktatási rendszer egyik sikertörténete. Nem csak magának az idegen nyelvnek a stabil elsajátítását segíti már fiatal korban, hanem az intenzív kommunikációs környezetnek köszönhetően segíti az anyanyelvi készségek, és egyáltalán a tanulási képességek fejlesztését, a sikeresebb középiskolai és magasabb tanulmányok megalapozását.

Egerben jelenleg nincs magyar-angol két tanítási nyelvű általános iskolai oktatás, ezért iskolánk arra vállalkozik, hogy 2018 szeptemberétől a program bevezetésével tovább színesítse a város és környéke amúgy is változatos oktatási palettáját. Ezzel az egriek ilyen irányú igényének kielégítésén túl az Egerben tevékenykedő, multinacionális hátterű cégeknek is kedvezni kíván, hiszen – elsősorban – közép- és felsővezetői rétegük számára vonzó- és megtartó erőt jelentene, ez pedig a város számára gazdaságélénkítő hatással járna. Az indokoltságot erősíti az is, hogy városunkban az utóbbi években megerősödött az óvodai angol nyelv oktatás, például az iskola körzetében működő Benedek Elek Óvoda az utóbbi években már rendszeresen bocsájt ki a két tanítási nyelvű rendszerben komoly sikerekre predesztinált csoportokat.

A Tinódi Sebestyén Tagiskola negyedik éve foglalkozik emelt óraszámú angol nyelv oktatással, növekvő érdeklődés és eredményesség mellett. E tapasztalatok birtokában jelezte az intézmény a fenntartó Egri Tankerületi Központ felé a program bevezetése iránti igényét, amely találkozott az oktatási kormányzat támogatásával. Az iskola a 2017/2018. tanév elején kidolgozta a képzésre vonatkozó részletes pedagógiai programot (jelenleg fenntartói egyetértésre vár), és a fenntartóval való együttműködésben a megvalósításhoz szükséges feltételek megteremtésén dolgozik, annak érdekében, hogy a 2018/2019. tanévben induló osztályainkban, úgy nevezett felmenő rendszerben, bevezesse.

két tanítási nyelvű oktatás irányelveivel összhangban az angol nyelv emelt óraszámú (5 óra hetente) oktatása mellett alsó tagozatban a környezetismeret, a vizuális kultúra, az életvitel és gyakorlat, felső tagozatban pedig a természetismeret (5-6. oszt.), a biológia (7-8. oszt.), az informatika és a célnyelvi civilizáció tantárgyakat tanulják majd angolul a gyerekek. Az angol órák egy részét angol anyanyelvű pedagógus fogja tartani.

A program első tanévére történő beiskolázásra 2018 tavaszán kerül, amelynek részleteit szintén jelenleg dolgozza ki a tagiskola, és amelyről időben fogja tájékoztatni az érdeklődőket.